KontaktKontakt Strona glownaStrona główna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oświata

Dzień Dziecka w SP 4 w Piastowie

Dzień Dziecka w SP 4 w Piastowie

17-06-2015

Dnia 1 czerwca 2015r., w Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie, dzieci z klasy 1f, w wyjątkowy sposób, obchodziły swoje święto. Piracki Dzień Dziecka to pomysł mamy jednego z uczniów – pani Małgorzaty Groszek.

Praca, którą włożyła w przygotowanie imprezy: dekoracje, pirackie potrawy, stroje, muzyka, konkursy, została zrekompensowana postawą dzieci, które swoją wdzięczność wyraziły najpiękniej - poprzez radość i zachwyt każdym szczegółem pirackiej niespodzianki.
Wykazanie się odwagą w starciu z rekinami było przepustką do wspólnego rejsu po wzburzonym morzu niezliczonych przygód.
Piracki okrzyk: Ahoj! I zaczęło się! Dzieci szybko przekonały się, że nie ma to jak los pirata! Wszystko tego dnia było inne – sala lekcyjna zamieniła się w statek, za którego sterem mógł stanąć każdy, kto przyjął nowe imię oraz pilnie strzegł godności pirata. Nie było jednego kapitana, lecz wielu śmiałków, którym, od chwili pirackiego chrztu, przestało pasować miano pokładowego majtka.
W zabawie towarzyszyła nam muzyka, w rytm której bujało w całej szkole. Ci, których na piracką łajbę przywiódł dźwięk muzyki lub zapach pirackich dań – stawali się naszymi zakładnikami. Ten los spotkał dyrekcję i nauczycieli, którzy w zamian za ocalenie życia, musieli nauczyć się pirackiego hymnu. Ruszyliśmy w poszukiwaniu skarbu, napotykając po drodze wiele przeciwności. Ale, dzięki mobilizacji całej załogi, sprostaliśmy tym wyzwaniom. Pokonaliśmy nieśmiałość, ujarzmiliśmy fale zazdrości. Każdy bezpiecznie dopłynął do brzegu.
Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci z klasy 1f, wszyscy, którzy choć na chwilę zawitali na pirackim statku, mogli się przekonać o tym:
Jak dobrze być piratem! Jak dobrze być dzieckiem!
Równie radośnie i oryginalnie obchodzono Dzień Dziecka w klasie 1 e. Rodzice przygotowali dla swoich dzieci wyjątkową niespodziankę. Wcielili się w postaci z baśni
w przedstawieniu teatralnym „Świat bajek”. Dzieci były ogromnie zaskoczone, a oglądanie rodziców w roli aktorów sprawiło im wiele radości. Na przygotowania do spektaklu rodzice poświęcili kilka tygodni. Samodzielnie organizowali próby, a także własnoręcznie wykonali piękną scenografię. Wspólny występ był pomysłem wychowawczyni klasy- pani Wandy Domańskiej, która wcieliła się w rolę siódmego krasnoludka. Radość dzieci wynagrodziła czas poświęcony na przygotowania i tremę towarzyszącą przedstawieniu. Ponieważ to miłe wydarzenie miało miejsce 26 maja po spektaklu dzieci zaśpiewały piosenki i wręczyły prezenty przygotowane z okazji Dnia Matki.

Zdjęcia z imprez na stronie SP 4

Opracowanie:
wychowawczyni klasy 1e – Wanda Domańska
wychowawczyni klasy 1f – Agnieszka Wójcik
 

« Powrót