KontaktKontakt Strona glownaStrona główna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ogólne

Microsoft rozpoczyna światowy program udostępniania "Office 365" organizacjom pozarządowym

Microsoft rozpoczyna światowy program udostępniania "Office 365" organizacjom pozarządowym

14-10-2013

Firma Microsoft poinformowała o ogólnoświatowej dostępności Office 365 dla organizacji non-profit. Jest to usługa przeznaczona dla organizacji non-profit i pozarządowych (NGO), które spełniają kryteria programu wsparcia technologicznego. Usługa ta jest dostępna w 41 krajach, a do lipca 2014 r. liczba objętych nią krajów ma wzrosnąć do 90. W programie bierze także udział Polska.

Z badania przeprowadzonego niedawno przez partnera Microsoft, TechSoup Global, wynika, że dla organizacji non-profit największymi zaletami pracy w chmurze są łatwiejsza administracja IT (79%), oszczędności kosztów (62%), usprawnienie współpracy (61%) oraz bezpieczeństwo danych (54%). Praca organizacji non-profit na całym świecie staje się coraz trudniejsza. W związku z tym ofiarowanie im dostępu do zalet technologii chmury obliczeniowej jest szczególnie istotne, ponieważ przyczynia się do pozytywnych zmian społecznych.

Polskie organizacje non-profit również mogą korzystać z programu grantów. Dzięki inicjatywie Technologie.org.pl Fundacji TechSoup mają szansę na korzystanie z najnowszych narzędzi ponosząc jedynie opłatę administracyjną. W ramach programu otrzymały one na przykład Windows 8 oraz Office 2013 tuż po ich premierze.

„Office 365 jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które pracują dużo poza siedzibą organizacji. Dostęp do chmury, w której znajdują się skrzynka pocztowa i niezbędne do pracy dokumenty, jest możliwy z każdego komputera – wystarczy dostęp do internetu. Stała synchronizacja poczty e-mail, udostępnionych kalendarzy i narzędzi listy zadań w programie Outlook pozwala na wydajne i sprawne funkcjonowanie nie tylko z biura. Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu realizujemy oczekiwania naszych organizacji, które chcą się rozwijać. Wierzymy, że Office 365 jest doskonałym uzupełnieniem oferty programu dotacji Technologie.org.pl ”– powiedziała Karolina Kochowicz, koordynatorka programu dotacji Technologie.org.pl.

Specjalna edycja aplikacji „Office 365 for Nonprofits” zapewnia organizacjom non-profit i NGO dostęp do zawsze aktualnej usługi w chmurze. Firma Microsoft dostosowała ją do potrzeb tych organizacji, oferując między innymi:

• Dostęp do informacji z niemal dowolnego miejsca: Office 365 for Nonprofits zwiększa możliwość pracy z dowolnego miejsca i dostępu do plików dzięki aplikacjom Office zoptymalizowanym pod kątem komputerów, smartfonów oraz tabletów.

• Łatwą współpracę: członkowie organizacji non-profit mogą łatwo ze sobą współpracować, korzystając ze znanych aplikacji Office. Mogą oni na przykład używać poczty e-mail, udostępnionych kalendarzy, współdzielić pliki i uczestniczyć w wideokonferencjach.

• Łatwe wdrożenie: Office 365 for Nonprofits oferuje łatwe w obsłudze funkcje administracyjne oraz możliwość instalacji pakietu Office bez odinstalowywania poprzednich wersji.

• Niezawodność i aktualność: Office 365 for Nonprofits oszczędza czas, który organizacje poświęcały dotychczas na utrzymanie oprogramowania, a jednocześnie daje dostęp do zawsze aktualnych i prostych w obsłudze technologii. Usługa Office 365 for Nonprofits zapewnia ponadto przodujące w branży funkcje zabezpieczeń i gwarantuje działanie bez zakłóceń na poziomie 99,9%.

„Microsoft działa na rzecz organizacji non-profit od 30 lat. W Polsce mamy ich ponad 80 000. Wiemy, że nierzadko borykają się z problemem dostępności nowoczesnego sprzętu i oprogramowania, dlatego wspólnymi siłami staramy się je wspierać. Dzięki inicjatywie Technologie.org.pl otrzymują one za drobną opłatą administracyjną najnowsze oprogramowanie. Cieszę się, że powstał jeden globalny program wspierania tego typu inicjatyw. Dzięki temu organizacje non-profit będą mogły usprawnić działanie infrastruktury IT i skoncentrować się bardziej na pracy społecznej” – powiedział Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Organizacje non-profit i NGO, które chcą wdrożyć Microsoft Office 365, mogą sprawdzić kryteria i zgłosić się pod adresem www.microsoft.com/office365nonprofits. Informacje i materiały dotyczące migracji są dostępne pod adresem fasttrack.office.com.

 

 

« Powrót