KontaktKontakt Strona glownaStrona główna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ogólne

Relacja z Konferencji Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego 15 listopada i zaproszenie na spotkanie 12 grudnia 2012

 Relacja z Konferencji Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego 15 listopada i zaproszenie na spotkanie 12 grudnia 2012

22-11-2012

15 listopada 2012 w siedzibie Powiatu Pruszkowskiego odbyła się pierwsza Konferencja Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego zorganizowana przez Pruszkowską Grupę Roboczą i Federacją MAZOWIA pod patronatem Starosty Pruszkowskiego Elżbiety Smolińskiej. W konferencji wzięło udział ponad 30 reprezentantów organizacji pozarządowych i instytucji z terenu powiatu pruszkowskiego.

Spotkanie otworzyło wystąpienie Alicji Szpigiel, doradcy Starosty ds. organizacji pozarządowych, która przedstawiła założenia i efekty realizacji Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2012 roku.

W późniejszym panelu dyskusyjnym na temat współpracy międzysektorowej rozmawiali: Arkadiusz Kosiński, Burmistrz Gminy Brwinów, Iwona Radzimirska, przedstawicielka Partnerstwa Michałowice oraz Ryszard Koszczyński, członek Pruszkowskiej Grupy Roboczej, inicjator Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego. Paneliści omówili praktyczne aspekty współpracy w reprezentowanych przez siebie ciałach dialogu i instytucjach oraz wymienili doświadczenia w tym zakresie. W dyskusji uczestniczyli również obecni na sali przedstawiciele organizacji pozarządowych zainteresowani zacieśnianiem współpracy między organizacjami pozarządowymi i jednostkami samorządu terytorialnego.

W dalszej części spotkania przedstawiciele organizacji pozarządowych wzięli udział w trzech warsztatach tematycznych. Mogli wybierać spomiędzy spotkania na temat diagnozy lokalnej (prowadzący: Marcin Mitzner), statusu OPP (prowadząca: Monika Chrzczonowicz) i fundraisingu (prowadząca: Olga Wojciechowska).

Na zakończenie Ryszard Koszczyński przedstawił ideę Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego, ciała dialogu mogącego stanowić reprezentację organizacji pozarządowych z terenu całego powiatu. Podstawowe cele Forum to integracja środowiska pozarządowego, wymiana informacji i współpraca między organizacjami oraz usprawnienie komunikacji między organizacjami pozarządowymi a jednostkami samorządu terytorialnego i ułatwienie nawiązywania współpracy.

Po wstępnych deklaracjach przystąpienia do tej inicjatywy ze strony części obecnych przedstawicieli organizacji pozarządowych konieczne jest doprecyzowanie formy współpracy i określenie dalszych działań. W tym celu zapraszamy na spotkanie w dniu 12 grudnia (środa) o godz. 16.30 w Urzędzie Miejskim w Pruszkowie (s. 21), ul. Kraszewskiego 14/16.

Informacje o dotychczasowych działaniach Pruszkowskiej Grupy Roboczej znajdują się na stronie Federacji MAZOWIA (http://www.mazowia.org.pl/40,p_pruszkowski.html). Pruszkowska Grupa Robocza powstała w ramach projektu Federacji MAZOWIA „Budujemy współpracę na Mazowszu – od organizacji do federacji”. Jednym z jej celów jest doprowadzenie do powołania Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego, czyli inicjatywy z którą kilka lat temu wyszedł Ryszard Koszczyński.

Chętnie odpowiem na wszelkie Państwa pytania związane z powyższą inicjatywą. Zapraszam do kontaktu i na grudniowe spotkanie.

Z poważaniem,
Paulina Sobieszuk

 

23.11.2012r.

Szanowni Państwo,

Przed spotkaniem 12 grudnia dobrze zapoznać się z propozycją regulaminu Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego, którą przesyłam w załączeniu. Jeśli ktoś z Państwa chciałby przed spotkaniem zapoznać się z ustaleniami roboczymi lub ma szczegółowe pytania do uczestników Pruszkowskiej Grupy Roboczej zachęcam do przystąpienia do grupy googlowej, służącej do prac roboczych w Grupie. Osoby zainteresowane przyłączeniem się do grupy googlowej proszę o informację – prześlę zaproszenie.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Sobieszuk

« Powrót